TERAPIE PCA SKIN – ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

TERAPIE PCA SKIN – ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

TERAPIE PCA SKIN – ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja, w trakcie której Nasz kosmetolog wyklucza ewentualne przeciwwskazania, objaśnia przebieg zabiegu i ustala plan terapii. PCA Skin charakteryzują indywidualne schematy terapeutyczne – marka oferuje doskonałe narzędzia do likwidacji problemów skóry, natomiast to ekspert TOTUdayspa dobiera i według potrzeb skóry komponuje protokoły zabiegowe w celu osiągnięcia optymalnych efektów. Zabieg zawsze zaczyna się od podstawowych sugerowanych procedur natomiast w zależności od problemu i kondycji skóry, dokładane są kolejne warstwy peelingów,  maski terapeutyczne, bądź substancje alternatywne.

Procedura zabiegowa trwa od 60min w zależności od stopnia rozległości problemu i zastosowanych etapów zabiegowych. Zalecana jest seria zabiegowa od 4-6 zabiegów. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po wykonaniu procedury zabiegowej skóra może być lekko zaczerwieniona, po 2-3 dniach może pojawić się przesuszenie bądź delikatne złuszczenie naskórka.

 • TRĄDZIK – pospolity, wieku dorosłego, hormonalny;
 • PRZEBARWIENIA – posłoneczne, pozapalne, melasma;
 • TRĄDZIK RÓŻOWATY – rumień, stan zapalny, rozszerzone naczynka;
 • ANTI-AGING zmarszczki, utrata jędrności, odwodnienie.
 • Głęboka regeneracja skóry;
 • Redukcja zaczerwienień i stanów zapalnych;
 • Zwiększenie napięcia i elastyczności skóry;
 • Wyrównanie kolorytu skóry;
 • Zwiększenie nawilżenia skóry;
 • Spłycenie zmarszczek.

NOPEEL PEEL (kwas mlekowy, glukonolakton, kwas salicylowy)

Delikatny peeling o działaniu powierzchownym bez spodziewanego wizualnego złuszczania. Wspomaga odnowę komórkową, stymuluje produkcję kolagenu, zapobiega oznakom przedwczesnego starzenia, jednocześnie pomaga zmniejszać stany zapalne.

SENSIPEEL (kwas mlekowy, kwas TCA)

Formuła bazująca na kwasie trój chlorooctowym poprawia teksturę skóry, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt. Wykazuje działanie kondycjonujące i odpowiada na potrzeby skóry starzejącej się.

PCA PEEL HYDROQUINONE FREE (kwas mlekowy, kwas salicylowy, kwas cytrynowy, kwas kojowy)

Zmodyfikowana wersja roztworu Jessnera. Zabieg umożliwia odblokowanie ujść gruczołów, oczyszcza skórę trądzikową, rozjaśnia koloryt oraz spowalnia procesy starzenia.

DETOXIFYING PORE TREATMENT Zabieg dedykowany skórom zanieczyszczonym, łojotokowym, z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych. Efektywnie detoksy kuje komórki skóry oraz reguluje proces keratynizacji naskórka.

ENZYMATIC TREATMENT Zabieg ten, to połączenie delikatnego, ale niezwykle skutecznego złuszczania enzymatycznego oraz chemicznego (kwasy AHA) z działaniem antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym. Zapewnia natychmiastowy efekt rozjaśnienia, wygładzenia i rozświetlenia skóry.

OXYGENATING TRIO Efektywny zabieg detoksykujący skórę twarzy. Głównym jego zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi, powstającymi na skutek stresu oksydacyjnego w wyniku oddziaływania szkodliwych czynników endo- i egzogennych.  Zaawansowane połączenie składników aktywnych pobudza regenerację uszkodzonych włókien kolagenowych  i elastynowych oraz zwiększa poziom glikozaminoglikanów w skórze, a kwasy chemiczne zawarte w formule preparatu przyspieszają proces keratynizacji naskórka i odbudowę tkanek. Poprzez stymulację mikrokrążenia dochodzi do znacznego dotleniania tkanek, dzięki czemu skóra odzyskuje blask. Zabieg można stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Trzy kroki zabiegowe: KROK 1 – AKTYWACJA – pobudza mikrokrążenie przygotowując skórę do lepszego wchłonięcia składników aktywnych dostarczanych w kolejnych etapach. KROK 2 – DETOKSYKACJA – wykorzystuje olej z nasion dyni oraz ekstrakt z kory dzikiej wiśni odwracając skutki działania wolnych rodników oraz szkodliwych czynników zewnętrznych. KROK 3  –  DOTLENIENIE –  poprawa metabolizmu, wygładzenie, rozświetlenie oraz odbudowa uszkodzonej bariery skórnej.

Wskazania:

 • odwrócenie działania wolnych rodników,
 • dotlenienie, rozświetlenie skóry,
 • odbudowa uszkodzonej bariery skórnej.

Terapeutyczne Maski PCA Skin są niezwykle aktywne i silne w działaniu i często wykonuje się je na początku zabiegu jako bardzo aktywne przygotowanie skóry poddawanej peelingowi. Są na tyle aktywne, że mogą stanowić samodzielne zabiegi.

REVITALIZE MASK – maska z wyciągiem z papai Maska zawiera czysty wyciąg z papai oraz dodatkowo wyciągi z owoców cytryny, pomarańczy i jabłka, które rozświetlają skórę matową, ziemistą i efektywnie redukują hiperkeratynizację naskórka, nadając jej zdrowy wygląd. Zielona herbata, witamina E oraz miód odwracają skutki powstałe w wyniku działania wolnych rodników tlenowych, powodują dotlenienie skóry, jej nawilżenie pozostawiają skórę miękką i nawodnioną. Maskę stosuje się w przypadku każdego rodzaju skóry potrzebującej rewitalizacji.

HYDRATE MASK – maska terapeutyczna z mlekiem owsianym

Maska stworzona w celu uspokojenia, nawilżenia każdego rodzaju skóry z zaburzoną barierą hydrolipidową. Mleko owsiane, doskonały humektant wykazuje również działanie silnie antyoksydacyjne oraz przywraca równowagę skórze suchej i wrażliwej.

RETEXTURIZE MASK – maska terapetutyczna z enzymami dyniowymi Maska łączy keratolityczne działanie enzymów dyniowych oraz kwasu salicylowego ze składnikami o silnym działaniu antybakteryjnym i antyoksydacyjnym w celu odnowy skóry, wyrównania jej tekstury i koloru. Wskazana w terapii skór zniszczonych działaniem promieni UVA/UVB, w przebiegu trądziku i skóry zanieczyszczonej.

CLARIFY MASK – maska terapeutyczna z kwasem salicylowym Maska wykazuje jednocześnie działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, szybko i efektywnie oczyszcza skórę, zapobiega powstawaniu rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Zawiera bogate składowo wyciągi roślinne o działaniu łagodzącym oraz kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, co odpowiada na wszystkie potrzeby skóry trądzikowej.

DETOXIFY MASK – maska terapeutyczna z aktywnym węglem Maska na bazie glinki białej i aktywnego węgla skutecznie absorbuje nadmiar serum oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Obkurcza i oczyszcza pory skórne oraz zapobiega ich ponownemu zanieczyszczeniu.

BRIGHTEN MASK – maska terapeutyczna z ekstraktem z jeżyny Rozjaśniająca  maskaz ekstraktem z jeżyny o podwójnym działaniu. Złuszcza i detoksykuje, jednocześnie nasycając skórę silnymi przeciwutleniaczami. Ponadto odżywia, odświeża i chroni, pozostawiając gładką i rozświetloną cerę.